LEKE NEDİR?

leke

Bir lekeyi tanımlamak istersek halı üzerindeki genellikle üst tarafta söylediğimiz alışılagelmiş temizleme veya yıkama yöntemleriyle çıkarılamayan bir yabancı maddedir. Bu maddeler, halı ipliği tarafından "emilmiş" ve halı lifinin rengini değiştirmiş veya halı elyafına zarar vermiştir.
Bu lekelerin çıkarılması için temizleme konusunda ciddi bilgi sahibi olmak gerekir. Aksi takdirde çıkarılması çok güç veya imkânsız olabilir. Eğer ki bahsedilen lekeler halının arkasındaysa bunlar halı yıkama işleminden 1-2 gün sonra bile tekrar yüzeye çıkabilir.

Halıda rengi solmuş veya önceki yanlış yıkamadan kaynaklı renk solmaları var; bunların giderilmesi mümkün mü ?

Halı yıkama işleminin böyle problemler noktasında sınırlı bir etkisi vardır. Halıda renkle alakalı sıkıntı varsa bu durumda , halı ipliğinin tipine bağlı olarak noktasal olarak boyanabilirler. Bulut Halı Yıkama olarak halı boyama hizmetinde yıllardır işinin uzmanı personellerimizle bu konudaki sıkıntılarını büyük ölçüde çözüyoruz.

Hangi türde lekeler halıdan çıkarılabilir ?

Kalıcı leke olmayan (yanık lekesi vs.) ve halı için kötü bir görüntü oluşturan lekelerin çok büyük kısmı çıkarılabilmektedir. Fakat kalıcı lekelerde lekenin çıkmamasının söz konusu olduğu durumlar da vardır.